סמסטר אביב 2024 (מאי עד אוגוסט)

קורסי עברית

עברית מתחילות רמה 1 (אולפן)

הקורס מותאם לדוברות אנגלית שאינן יודעות עברית

המטרה העיקרית של הקורס היא בניית בסיס בעברית שיאפשר שימוש יומיומי בשפה לצרכים שונים. יושם דגש על היכולת לתקשר בשפה ולמידת אותיות ה-א-'ב'. העבודה המעשית בקורס תכלול הדרכת קריאה וכתיבה, כמו גם ניהול שיחות בנושאים שונים.

עברית ממשיכות רמה 2


הקורס מתאים למי שסיימה לפחות קורס עברית אחד ב'המכללה' או יודעת ומכירה את אותיות ה-א‘-ב‘ ברמת הקריאה, כתיבה ודיבור. מיועד למי שמכירה אוצר מילים בסיסי בעברית ומעוניינת לשפר את יכולות השפה בדיבור, קריאה וכתיבה.

קורסי אנגלית

אנגלית ABC 1

למתחילות


הקורס הבסיסי באנגלית. מתאים למי שרוצה ללמוד אנגלית מהבסיס וההתחלה – מתחילות מאותיות ה-ABC.

אנגלית ABC 2

לממשיכות

הקורס מיועד למי שמכירות את אותיות ה-ABC ורוצות להעמיק בשפה אנגלית. נלמד קרוא וכתוב ודיבור באנגלית. הרחבת אוצר המילים, היכרות עם מבנה המשפט ותרגול בכיתה.

אנגלית ממשיכות 3

מתאים לנשים שיודעות את כל האותיות באנגלית, מכירות אוצר מילים, יודעות להגיד ולקרוא משפטים קצרים באנגלית (או עברו לפחות 3 קורסים באנגלית במכללה)

יישומי מחשב

יישומי מחשב בסיס

(מתחילות)

בקורס יישומי מחשב למתחילות נלמד את הבסיס לעבודה יומיומית עם מחשב. בתחילת הקורס נפתח
חשבון אימייל ונלמד לשלוח מיילים. אחר כך נכיר תוכנות חינמיות כמו יומן גוגל, גוגל מפות, תיקיות אחסון של גוגל וכלים שימושיים נוספים. באמצעות הכלים הללו נתרגל את השימוש במחשב.

יישומי מחשב – המשך

(מתקדמות)

מתאים למי שלמדה וסיימה קורס יישומי מחשב מתחילות (או בעלת ידע בסיסי ביישומי מחשב ובעלת חשבון ג'ימייל). בקורס נחזור על תרגול מעשי בתוכנות והכלים שנלמדו, כמו אימייל, דוקס (מקבילה של וורד), שיטס (מקבילה של אקסל) ועוד, ונעמיק את הידע בהן.

גוגל שיטס

(מקבילה של אקסל)


בקורס זה נכיר את גוגל שיטס – הכלי החינמי של גוגל שמחליף את האקסל. נלמד ליצור רשימות, טבלאות, לסכם נתונים בצורה נוחה וקלה. בנוסף, נלמד שיטות עיצוב שונות שתעזורנה לנו להנגיש את המידע בצורה אסתטית ושימושית.

סדנת גוגל סליידס

(סדנה ראשונה)

בסדנת גוגל סליידס נלמד איך לערוך מצגות. הסדנה מתאימה למי שסיימה קורס גרפיקה ו/או יישומי מחשב ומעוניינת להעמיק את ההיכרות עם הכלי של גוגל סליידס ליצירת מצגות מקצועיות.

סדנת גוגל סליידס

(סדנה שנייה - אותה סדנה של גוגל סליידס, תאריכים שונים)

בסדנת גוגל סליידס נלמד איך לערוך מצגות. הסדנה מתאימה למי שסיימה קורס גרפיקה ו/או יישומי מחשב ומעוניינת להעמיק את ההיכרות עם הכלי של גוגל סליידס ליצירת מצגות מקצועיות.

קורסים מקצועיים

בק אופיס

בק אופיס (Back Office), ברוב החברות, הוא החלק המטפל במשימות קיום החברה עצמה. Back Office הוא כל המשאבים של החברה המוקדשים לייצור מוצר או שירות בפועל, אדמיניסטרציה ולוגיסטיקה.

תומכות חינוך לגיל הרך

(מטפלות וסייעות)

הקורס מכשיר את המשתתפות לעבודה עם פעוטות וילדות/ים. חלק בלתי נפרד מהצוות המקצועי והחינוכי בגני הילדים הן הסייעות המהוות את יד ימינה של הגננת. המשתתפות בקורס מקבלות ידע וכלים פרקטיים הנדרשים לעבודה בצוות בגנים. נכיר את המאפיינים ההתפתחותיים של הילד/ה בגיל הרך, את הצרכים הייחודיים ואת המרכיבים השונים של העבודה החינוכית בגן.

מבוא לגרפיקה

קורס להכרת כלי העבודה של המעצבת המתחילה – תרגול והכרת טכניקות לחשיבה עיצובית לצד הקניית מיומניות טכניות מעשיות. היעד הוא היכרות ראשונית עם עולם המושגים של תחום העיצוב, כל אחת מהסטודנטיות תתנסה בבניית מותג אישי ומוצר נלווה. נלמד איך לפתח רעיון, נרכוש כלים להתבוננות וחקירה של העולם התרבותי הקיים בסביבה האישית של כל אחת, תוך כדי פירוש הקשרים בין רגש – רעיון – דימוי וננסה להבין יחד טוב יותר את העולם בו אנו חיות.
מבחינה מעשית – המטרה המרכזית היא שכל סטודנטית תתנסה בפיתוח המותג של מוצר לבחירתה – נייצר לוגו, ונראה כיצד הוא עובד עם מודעת פרסומת, פוסטר, קופסא, שקית או כל מוצר מודפס אחר שמתאפשר לנו לייצר. הקורס ילמד מושגי בסיס השייכים לעולמות העיצוב כמו צבע וצורה לצד דגש על סקרנות אישית של כל סטודנטית ותחומי העניין שלה.

קורס הכנה להוראת פילאטיס

קורס ההכשרה מועבר על ידי מורה מקצועית להדרכת פילאטיס וכולל תרגול פילאטיס, התנסות מעשית בהנחיית שיעור פילאטיס והיכרות עם אביזרי ומכשירי הפילאטיס. בין התכנים הנלמדים בקורס: היכרות והעמקה עם מושגי יסוד בשיטה, הכרת מונחים אנטומיים בסיסיים, עבודה עם אביזרים ומכשירים, דרכי לימוד לפילאטיס קלאסי.
למסיימות את הקורס בהצלחה ומעוניינות להמשיך, תינתן מלגה ללימודי קורס של 6 חודשים במכון מוכר להכשרת מורות לפילאטיס, שבסופו יקבלו הסטודנטיות תעודת הוראת פילאטיס בינלאומית.

מבוא להנהלת חשבונות

מה זה הנהלת חשבונות? מה עושה מנהלת חשבונות? מה הכוונה כשאומרים חשבונית מס או קבלה? מה זה מע"מ?קורס מושגי יסוד בהנהלת החשבונות תענה על השאלות האלה ועוד רבות אחרות תוך כדי לימוד, תרגול ושיח. הקורס יקנה ידע ובסיס ללימוד הנהלת חשבונות מקצועית בהמשך.

הנהלת חשבונות – תוכנת פריוריטי

הקורס מתאים למי שסיימה את סדנת מבוא להנהלת חשבונות ולמדה את המושגים הבסיסיים.
בקורס נלמד ונתרגל בתוכנת פריוריטי, התוכנה המובילה בארץ בנושא זה. הקורס יקנה ידע ובסיס ללימוד הנהלת חשבונות מקצועית בהמשך. נדרשת הכרת יישומי מחשב בסיס, ידיעת השפה העברית וחשבון.

סדנת קנבה (Canva)

קנבה היא פלטפורמה חינמית לעיצוב גרפי שבעזרתה כל פוסט, מסמך, או מצגת יהפכו מקצועיים ואטרקטיביים. והכל בקלות, בנגישות מלאה ועם המון דוגמאות חינמיות. בקורס נלמד לעצב באמצעות קנבה, לחפש דוגמה קיימת להתבסס עליה, נלמד לעשות שינויים בדוגמה לפי הצורך, לשנות תמונה, פונט וצבע, לשתף את הקבצים עם קולגות, ולייצא את הקבצים באופן הרצוי לשימוש.

תכנות פייתון

קורס תכנות למתחילות, בשפת התוכנה Python. למה פייתון? פייתון זו שפת התוכנה הידידותית ביותר לטבילה ראשונית בעולם הקוד והתוכנה, אפשר ליצור איתה דברים נפלאים והיא מבוקשת מאד בתעשיית ההייטק. בקורס נלמד "לדבר" עם המחשב בשפה שהוא מבין. הקורס מעשי מאד ועיקרו יצירת כלים ורכישת עקרונות שימושיים עבור פיתוח תוכנה. לא נדרש ידע מקדים בתחום, נלמד צעד אחר צעד בליווי צמוד ובנחת.

פרחים וצמחי נוי

בקורס נלמד שזירה, עיצוב זרים, ניקוי פרחים, סוגי מזיקים ומחלות צמחים, טיפול בעציצים ועוד. מתאים למי שמעוניינת לעבוד בחנויות פרחים ומשתלות.

קורסים נוספים

מכונאות אופניים

אופנים הם כלי תחבורה יעיל, נגיש כלכלית, התורם לסביבה ירוקה ומאפשר חופש תנועה אישי. מחקרים מראים כי לנשים בפרט השימוש באופניים מקנה תחושת עצמאות וביטחון במרחב הציבורי. רוכבת הרוכשת מיומנות טכנית בתיקון וטיפול נכון באופניים יכולה להתמודד עם תקלות יומיומיות בעצמה. לכישור זה יש משמעות רבה עבור נשים החוזרות למעגל העבודה ולוקחות אחריות מחודשת על עצמאותן.

מכינה למכללה

בהנחיית שיר ברט, מנהלת בית הספר

המכינה מיועדת לנשים הסובלות מחרדות חברתיות ו/או חרדות בכלל, לנשים ביישניות, מופנמות ומי שמתקשה במפגשים ואינטראקציות חברתיות. מטרת הקבוצה היא התאקלמות במכללה באווירה תומכת ומותאמת לנשים עם חרדות (בעיקר בתחום החרדה החברתית), עבודה בקבוצה על הקשיים, חשיפה ותרגול הדרגתיים למצבים חברתיים.

אפליקציות שימושיות

אילו אפליקציות יכולות להקל עלינו ביומיום? נלמד איך להשתמש בסלולרי בצורה היעילה ביותר עם אפליקציות של אימייל, תחבורה ציבורית, קופת חולים, יומן, דואר, ואפילו מוזיקה!
הקורס מיועד למי שיש לה טלפון סלולרי חכם.

סדנת זכויות בעבודה

הסדנה מיועדת לכל סטודנטית שמתחילה לעבוד ולכל מי שעובדת ורוצה לדעת מה הזכויות המגיעות לה במקום העבודה. הסדנה תכלול קריאת והבנת הנתונים בתלוש השכר, חישוב שעות נוספות, זכויות בדבר חופשה שנתית, מחלה, הבראה. הכרת הנושא הפנסיוני ועוד. ינתנו דוגמאות והתייחסות ספציפית לשאלות של סטודנטיות.